Spolupráce

SpolupráceDvacáté století bylo stoletím informace. Jednadvacáté století se stává stoletím transformace a spolupráce. Sdílíme spolu svoje zážitky, obrázky, videa….. Sdílíme z mobilu, z ipadu, z pc, jak nás to napadne. A zároveň spolupracujeme. Dostáváme se do úplně nové roviny, která tady nikdy předtím nebyla. Alespoň ne  v takovém měřítku.

V minulém století se „nosilo“ to, že si každý hlídal svůj nápad, svůj námět, držel si ho pod pokličkou. To se teď mění, nové nápady a náměty se sdílejí, ihned se objeví na internetu.

Naše informovanost o všem, co se děje, roste.  Je prokázáno, že  zapomeneme 80% informací, které jsme se naučili ve škole. Evropská unie si na to zaplatila drahý výzkum a z výsledku byli zděšení. Co s tím? NIC! Vůbec to totiž nevadí! Stačí googlovat a jakoukoliv informaci dostaneme během vteřiny. Důležitě je umět všechny informace zpracovat a sdílet je, předávat svoje zkušenosti.

Pokud se chceme něco nového naučit, vybereme si workshop podle svého gusta. Nad osobní kontakt nikdy není. Ale vždycky se nám to nehodí, a tak je tu nová možnos – sledovat všechno z pohodlí domova a tehdy, kdy sám chci. Jsou tady webináře.

A celý svět se nám  takto otevírá. Je mnohem obtížnější skrývat pravdu a také lež. A o to jde. Budeme-li žít v pravdě všichni, změníme úplně sami celý svět, který nás obklopuje. On se totiž vždycky mění k obrazu našemu.