Buďme rebel, ne stádo ovcí

                         REBEL
SheepsBuďme rebel, ne stádo ovcí. Rebel je podarchetypem bojovníka. Už ve škole se na všechno moc ptá, hlavně na to, na co se ptát nemá. Nedělá věci tak,  jak se mají dělat, ale tak, jak chce on sám.
V církvi je to teprve pohroma, v církvi je rebel reformátorem a právě oheň – symbol bojovníka –  byl nejčastější reakcí církve  – Galileo Galilei, Jan Hus.
Je důležitě si nejdříve ujasnit, proti čemu vlastně chci rebelovat, nikoli rebelovat jenom tak z principu, jako postoj.
Nejdříve si ujasněme, co chceme. Jakmile to víme a pochopíme a jsme se svoji vizí a sami se sebou v souladu,  potom si dělejme  věci po svém.
Jděme si za svoji vizí, za svým cílem.
„Když nás někde nepříjmou, setřeme prach ze svých nohou a jděme tam, kde to ladí.“ Jděme tam, kde nám to dají. A nikdy, nikdy se nevzdávejme!!!!
NEBUĎME UŽ NIKDY STÁDEM OVCÍ!!!

  1 comment for “Buďme rebel, ne stádo ovcí

  1. Marie Těhníková
    7.9.2014 at 19:39

    Text je velmi výstižný a výborné je přirovnání rebel-reformátor se symbolikou ohně, jen Galileo Galilei mi tam jaksi nepasuje, protože byl pod hrozbou mučení a upálení donucen své učení odvolat. „A přece se točí“ zašeptal si prý pod vousy, zatímco opouštěl soudní síň. Nicméně byl odsouzen k doživotnímu domácímu vězení a zákazu publikovat své myšlenky, byl tedy přinejmenším nepohodlným „dítkem božím“. Pravým rebelem, který odmítl své poznatky o vesmíru odvolat a byl za to v roce 1600 upálen, byl Giordano Bruno, který po svém odsouzení řekl: „Svůj rozsudek nade mnou vynášíte s většími obavami, než s jakými já jej přijímám“. Ještě dodám, že jsem se dočetla, že na některá z jeho učení navázali až kvantoví fyzikové ve 20. století.