Pocit nepříjetí pocházející z dětství ji provázel celý život

NepřijetíPocit nepřijetí.

Paní Hana se ke mně objednala s prosbou o vyřešení několika problémů, které se jí stále opakují v jejím současném životě. Protože praxe EFT pracuje v hledání ztracených souvislostí      s pomocí momentálních pocitů, hledaly jsme takovýto specifický pocit.
„Cítím se nepřijatá svým nejbližším okolím“, řekla.

Největší problém paní Haně dělalo přijetí jako takové, to, že se respektuje a má ráda sama sebe. Pokaždé, když to měla vyslovit nahlas,  se  rozplakala. Takovéto slzy jsou ale hojivé. Pomocí pomalé a jemné metody jsme dosáhly jejího zklidnění.

Pracovaly jsme spolu dále a zjistily, že toto nepřijetí pochází  ze strany jejích sourozenců a rodičů. Necítila se mezi nimi dobře.

Ani mě nepřekvapilo, že ten původní zážitek, který vše vyvolal,  byl naprosto banální. Většinou to tak bývá.

Jednalo se o zážitek z období jejích 8let. Tehdy přišla maminka domů a zeptala se dětí: „Kdo z Vás byl dneska nejhodnější, ten něco dostane¨. Paní Hana měla ten den již nějaké zásluhy, a tak očekávala, že to bude určitě ona. Jenomže volba byla již předem připravená a padla na mladšího bratra. Maminka totiž přivezla novou postel, kterou potřeboval její bratr, a ten ji také dostal.

Použily jsme metodu Matrix,  kdy se pomalu vracíme                 s klientem k oné události a pracujeme s ní v daném čase podrobněji.

Vysvětlením jejího současného nepochopení byla tato událost a ještě jeden fakt, který tomu napomohl. Paní Hana se narodila jako druhá holčička a rodiče si už přáli chlapečka. Ona to už jako dítě vytušila a odmalička se chovala jako kluk,  její nejoblíbenějšími hračkami se stala auta a zbraně.

Snažila se tím rodičům zavděčit jenom proto,  aby ji rádi měli a aby ji bezpodmínečně přijali, i když není chlapeček. Celý další život trpěla tímto nepřijetím. Vždycky jí navíc říkali, že je jiná , jako kdyby ani nebyla jejich. I když se rodičům nakonec jejich  vytoužený syn narodil, pocit nepřijetí u paní Hany i přesto přetrval.

Takovéto a podobné „zdánlivé banality“ z dětství a chování rodičů  s jejich očekáváními k vlastním dětem potom bohužel neblaze ovlivňují celý jejich další život.

Na metodách, které používám, nejvíce oceňuji to, že odhalují problém velice rychle. Obvykle již během několika prvních minut. Už jenom tím, že si klient celou situaci, která to způsobila, uvědomí a pochopí ji, se vyřeší 90% jeho současných problémů.