Kde je Bůh?

Ráno jsem cestou do práce zaslechla písničku “ Bůh“. Končila poměrně vyčítavě těmito slovy : Kde je Bůh?  Nebo: Kde byl Bůh?

S klasickým nepochopením toho, kde se vlastně Bůh nachází, od nepaměti kupčí všechny církve. A bohužel velice úspěšně. Více či méně neustále straší svoje „poslušné“ ovečky Bohem, který všechno rozsoudí někdy i odsoudí, někdy je zlý a trestající.

Jak už to ale bývá, to nejlepší řešení je také to nejjednodušší. To největší tajemství je ukryto v nás, v  každém z nás je totiž onen Bůh, kterého tak pracně hledáme někde venku. Proto se také často  říká: jak nahoře – tak dole, jak uvnitř – tak venku.

V každém z nás je kousíček Boha, kousíček Vesmíru. Pokud si to nedokážete představit, stačí si připomenout jednu indickou báji, kterými se to v Indii jen hemží.  V tomto příběhu bohyně Párvatí při jedné hře rozseká svého manžela, boha Šivu, na tísíce kousků – ty vítr rozfouká do celého světa a každý střípek Šivy se někomu dostane do srdce.

 

 

 

Ano, Bůh je skutečně v každém z nás. Sídlí v každém z nás a sídlí v našem srdci. Každá  duše je součástí Boha nebo chcete-li, Vesmíru, je součástí té velké kosmické duše.  Stejně jako naše vědomí je součástí onoho kosmického vědomí. Někteří lidé, kteří se na toto společné vědomí dokáží napojit, mohou předvídat některé události, protože je tam jednoduše vidí.

Naše duše je tedy v našem srdci. My Češi to tak rozhodně cítíme. Když říkáme na mou duši, dušujeme se, že je to pravda,  nebo něco říkáme přímo od srdce, automaticky přiložíme ruku na oblast svého energetického srdce. Francouzi npříklad, to ale mají jinak. Ti, pokud mluví ze srdce, ukazují na hlavu. Upřednostňují tak levou racionální hemisféru. Někdo naopak upřednostňuje jenom pravou hemisféru, jedná pouze od srdce a příliš u toho nepřemýšlí.  K postupnému „vylaďování“ obou hemisfér se teprve pomalu dostáváme.

 

V tom, že je Bůh v našem srdci,  bývá často „zakopaný pes“. Ne každý má srdce otevřené a ne každý podle svého srdce jedná. Každý si chce všechno představit a změřit. Jenomže popište a změřte duši, popište a změřte srdce. Fyzické ano, ale co to duchovní? Jak vypadá, jakou má barvu a tvar? Odpověď je taková, že každý z nás máme srdce jiné. Na planetě žije přibližně 7 miliard lidí a stejně tolik je i našich srdcí. Srdce muže a ženy je jiné. Srdce lidí v Evropě a v Americe jsou jiná než srdce lidí na východě.

Říkáme tomu diplomaticky jiná kultura, jiná etika, jiná morálka. Pro někoho je přirozené, že se  k ženě a dětem chová s citem, pomáhá jim a respektuje je. Má otevřené srdce, nebo jinak, má otevřenou čtvrtou srdeční čakru. Pro jiné je normální, když ženu bije a děti týrá, ubližuje slabším, starým lidem, ženám, dětem a zvířatům. Nemá žádný respekt k životu. Takový člověk se ve vývoji svých čaker nedostal dál než ke druhé či maximálně ke třetí, stále ještě soupeří o moc – z pohledu Evropana to připomíná středověk. I u nás se bohužel najdou takové případy,  naštěstí ojediněle. Mnohem více jich ale najdeme cestou na východ.

 

Chcete-li tedy najít skutečnou pravdu a skutečného Boha, nikdy se nedívejte dál než ke svému srdci. Tam dostanete vždy tu správnou odpověď. A pokud je taková pravda s Vámi v souladu, potom jste svého Boha skutečně našli.

 

  1 comment for “Kde je Bůh?

  1. Fannda
    13.10.2016 at 19:12

    Různá srdce různý tzv.bůh, což dokazuje historie a ta neklame, jak srdce.