Moje vychytávky aneb: Co mi funguje

Je řada věcí, které jsou velmi jednoduché, levné a výborně fungují.

My však mnohdy saháme po tom, co vidíme v reklamách. Ačkoliv re-klama už má zakódováno ve svém názvu, že se jedná o opakovaný klam, je pro nás pohodlné nepřemýšlet a vybavit si něco z reklamy. Většina lidí reklamě bohužel stále věří.

Mně se naopak osvědčuje to, o čem vím, že zafungovalo někomu, koho osobně znám. Jsou to rady a recepty, které se buď předávají z generace na generaci nebo od kamarádů.

Ráda se s Vámi o některé takové rady podělím. První radou je moje rada pro bolavá záda a klouby.

 

OČISTNÁ ČAJOVÁ KŮRA  Z BOBKOVÉHO LISTU NA ZÁDA A BOLAVÉ KLOUBY

Jedním takovým receptem je očistná kůra na bolavé klouby – mám ji též vyzkoušenou sama na sobě.

Asi každého občas bolí záda nebo klouby a když se zamyslíme, tak jsme určitě někdy solili více, než je potřeba. Sůl je sice nad zlato, ale příliš mnoho soli našemiu tělu škodí. Takový nadbytek soli, který tělo ihned nezpracuje, se ukládá do kloubů. Ty nás potom po čase bolí, vysychají a tuhnou. Ne nadarmo se říká, že Češi a Slováci jsou buď JIN anebo JANG. Takže buď jedí hodně sladkého, nebo příliš solí. Navíc naše tělo je velmi inteligentní, a tak proto, aby ledviny ochránilo, přebytečnou sůl začne nejdříve ukládat mimo ně, a to do kloubů.

Velmi jednoduchou odpověď najdeme jako vždy – v naší přírodě. Tentokrát je v hlavní roli BOBKOVÝ LIST.

RECEPT:

Vaříme asi 5 gramů bobkového listu ve 3 dcl vody (10 minut) a minimálně 3–4 hodiny (doporučuji nechat přes noc) louhujeme (můžeme i v termosce). Ráno odvar přecedíme a popíjíme malými doušky během 12 hodin. Popíjíme doslova, upíjíme po malých douškách od rána až do večera. Pokud bychom vypili vše najednou, mohlo by dojít ke krvácení!

Tuto proceduru opakujeme po třech dnech, potom celou ještě jednou po týdnu a během prvního roku každé čtvrtletí.

Celkově tedy potřebujeme na první dva týdny čajové kůry 30 gramů bobkového listu.

Později, podle potřeby, provádíme očistu kloubů jednou ročně, ale vždy po dokonalé očistě střev. Jinak se staré kaly a jedovaté usazeniny ve střevě rozpustí dříve než soli v kloubech a při dodržování vegetariánské stravy může dojít k alergiím, kopřivce či svědění kůže.

 

Pečlivě provedená kůra vyplaví z kloubů sůl, zbaví nás mnohaletých bolestí a únavy kloubů. Mnoho pacientů si touto metodou vyléčilo osteochondrózu či infekční polyartritidu a lékaři většinou jen konstatovali: „Asi došlo k nějaké chybě v diagnóze.“ Jiný recept na očistu kloubů doporučuje pít uvedený odvar z bobkového listu (podobné účinky prý má i odvar z listu brusnice) dva týdny nepřetržitě, 3krát denně asi třetinu sklenice čtvrt hodiny před jídlem.

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že zejména první den očisty kloubů může dojít k bouřlivému procesu v celém organizmu. Proto je dobré skončit s pitím odvaru přibližně okolo 20. hodiny. Doprovodné procesy jsou velmi individuální. Může se projevit bolest v krku nebo vylučování hustého, zpočátku nahnědlého hlenu z průdušek a z nosu. Mohou bolet i zádové svaly. Tato reakce je vyvolána spojitostí imunitního systému ve střevě s imunitními buňkami v krku a v hlavě. Při silném vylučování solí a dalšího odpadu z těla se na čas sliznice střeva zahltí a tím se aktivizují obranné buňky v mandlích, nosních dutinách i v průduškách. Účinek je stejný jako při nachlazení, pouze s tím rozdílem, že druhý den se cítíte fit.

Mohu říci, že po prvním týdnu mně klouby bolely ještě o něco více, po druhém týdnu, tedy po druhé kůře, bolet přestaly a už nebolí.

DŮLEŽITÉ je při této proceduře jíst hlavně ovoce a lehká jídla. Vůbec nejlepší při všech očistných krocích je tzv. alternativní půst, kdy pijete pouze ovocné šťávy a hlavně hodně obyčejné čisté vody.

 

 

Kromě úlevy v kloubech a páteři má tato kůra další velice zajímavý vedlejší efekt: výrazné posílení libida a erekce. Málo známá příhoda ze života Julia Caesara vypráví, že když stárnoucí císař, unavený boji s intrikami, zase jednou zklamal, strhla mu mladá a nenasytná Kleopatra z hlavy vavřínový věnec a hodila mu jej pod nohy se slovy: Spař si to na čaj! Takže účinky vavřínového listu, který my tak nepoeticky nazýváme bobkový, byly známé už ve starém Egyptě. Mnozí naši dědečkové si zase zpívali písničku: Pijte pivo s bobkem, jezte bedrník, nebudete stonat, nebudete mřít!

Je také třeba připomenout, že kůra z bobkového listu pomáhá na  tzv. „odsolování“ kloubů. Pokud tedy máte bolavá záda z jednostranné zátěže a nesportujete, začněte nejdříve s rehabilitací zad nebo s jógou.

  2 comments for “Moje vychytávky aneb: Co mi funguje

 1. Anna25
  14.8.2018 at 12:05

  Ráda bych si na zahrádce vypěstovala vlastní bobkový list, abych mohla těžit z jeho léčivých účinků. Žádám proto o radu, jak na to. Na http://vsestihnu.cz/media/bobkovy-list-jako-lek/ jsem se dočetla, že má rád slunečné místo, hodně zálivky a hnojení. Je vhodné ho pěstovat i v nádobě na terase? A co se s ním dělá přes zimu? Poradíte mi prosím?

  • Marie Kmochová
   15.8.2018 at 12:35

   Dobrý den přeji,
   popravdě já ho pěstuji, ale ne vcelku úspěšně. Nejsem botanik a nevím, zda moje rada Vám k něčemu bude.
   Přes zimu mi vymrzl. Letos jsem zasadila znovu a hodlám ho na zimu hodně přikrýt. Je pravda, že zima byla mírná, ale naneštěstí přišly ty poslední mrazy, kdy už rostliny měly mízu z kořenů v listech a to pro ně bylo fatální.
   Vycházejte z toho, že je to středomořská rostlina, takže chránit před velkou zimou. Pokud máte na balkoně, tak ochránit netkanou textilií před mrazem a přes zimu zalévat co nejméně, horší je rostliy „ulít“ než zalít málo.
   Třeba Vám někdo v komentářích poradí líp.
   Už jsem byla nucena koupit ho v obchodě.
   Pokud hledáte lék na klouby, tak mohu doporučit i toto:
   Světlé rozinky (nikdy ne tmavé), zalít ginem (jiný alkohol nefunguje) cca o 1cm výš než je hladina rozinek. Macerovat 3 týdny a poté jíst lžičku denně.
   Mám vyzkoušeno 🙂

   Krásný den,
   Marie