EFT a ostrá bolest hlavy

Bolest  hlavyEFT a ostrá bolest hlavy.       Paní Jiřina – věk 45let přišla s píchavou bolestí hlavy vpravo vzadu na temeni.
Bolest trvala asi týden, chtěla si dojít na CT, ale ještě předtím chtěla vyzkoušet EFT, které už si sama vyzkoušela, ale jenom podle příručky z internetu.
Zeptala jsem se jí, jestli se bolest hlavy váže k něčemu, co se jí v poslední době přihodilo.
Vybavila se jí emoce, která časově souvisela s počátkem bolesti. Cítila se podvedená a zrazená – jednalo se o poslední setkání s jejími dobrými přáteli, kdy měla pocit, že ji zradili. Udělali jsme nastavení na „zrazená“. Už při prvním kole se jí vybavila vzpomínka. Řekla přesně toto: Je to hrozně blbý, ale mně teď naskočilo, jak jsme s maminkou byly v obchodním domě nakupovat. V té době jí bylo cca 10let a byla nejstarší ze 4 sourozenců. Vždycky se cítila být za své mladší sourozence zodpovědná a být rozumná. Tehdy byly nakupovat všichni a všem dětem maminka koupila kabátek, jenom paní Jiřině ne. Řekla Jiřině: „Ty už jsi velká a zrovna ho nepotřebuješ.“ A paní Jiřina jí to odkývala. Byla zvyklá poslouchat. Byla už přeci „velká a rozumná“. Jenomže už tehdy malá Jiřinka ve skrytu svojí dětské dušičky doufala, že jí ho maminka přeci jenom koupí. Bylo by to přeci spravedlivé.
V této chvíli jsme použili Matrix. (Určitě by šla použít i technika filmu, ale Matrix používám raději pro jeho účinnost a oblíbenost klienty). Přepsaly jsme tak celou situaci.
Bylo to moc dojemné, došlo i na slzičky. Pocit „zrazená“ byl pryč. Byl na nule.
Jelikož bolest hlavy stále cítila, udělali jsme ještě lehkou hypnózu, přenesla jsem ji do pocitu, kdy bolest hlavy ještě neměla.
Celé sezení trvalo asi 45minut.
Po skončení hypnózy mi klienta řekla, že se cítí moc hezky a že má v tom místě, kde ji předtím bolela hlava, takový teplý, hřejivý pocit. Jinak, že se cítí báječně.
Ještě ten den mi volala, že bolest hlavy hodně ustoupila, ale stále ještě přetrvává. Řekla jsem jí, ať mi zavolá přibližně za dva dny.3. den od terapie volala celá šťastná, že bolest je zcela pryč a ona se cítí báječně.

Popřály jsem si s klientkou krásné Vánoce a byla jsem velmi dojatá. Děkovala mi, jak jí tato terapie změnila nejenom sledovaný problém, ale postupně se začala řešit i řada problémů, které se k tomuto časem přidružily. Bylo nádherné poslouchat, že cítí, jaký má už teď klid a mír v duši. Věci, které ji kdysi trápily, jdou teď mimo ni. Dívá se na ně teď z jiného pohledu.