Audio nahrávky

 

Relaxace 3RELAXACE

nedostatek relaxace bývá příčinou většiny dnešních civilizačních nemocí. Troufám si tvrdit, že postihuje všechny. Žijeme ve spěchu a žijeme ve stresu. V hlavní roli našeho života je stres. Nestíháme dovézt děti včas do školy, nestíháme dojet včas do práce, nestíháme schůzky, troubíme na řidiče před námi, strkáme do sebe, jsme neurvalí, neusmíváme se na sebe a na svět okolo nás. Pokud žijeme každý den v napětí a ve stresu  udržujeme ve stálém napětí i naše vnitřní orgány a žlázy s vnitřní sekrecí. Ty potom nemohou správně pracovat, produkovat enzymy nebo hormony. Dlouhodobým zatěžováním stresem tak dochází k postupnému poškozování celého organismu. Každý z nás máme nějaké slabé místo a k největšímu poškození dochází právě tam. Pokud se ovšem naučíme pravidelně relaxovat, celé tělo a s ním i vnitřní orgány a žlázy s vnitřní sekrecí dostaneme do relaxovaného stavu, ve kterém se začínáme regenerovat. Opravdu stačí několik minut denně, které věnujeme svému zdraví. Relaxace nás zároveň osvěží na těle i na duchu.

Veškerá moje nová audia teď pro přehlednosti naleznete ZDE,  https://onlinerelaxace.cz/.

Můžete si  nejdříve vyzkoušet krátkou relaxaci v sedu.

9minutová relaxace v sedu

 

 

nebo Tíhovou relaxaci

Relaxace v sedu má tu výhodu, že ji můžete provádět také během dne v kanceláři v průběhu pravidelné přestávky pracovního procesu. Jakmile se pohodlně usadíte na židli nebo do skříženého sedu na podložce, již nehýbejte žádnou částí Vašeho těla. Při pokynech, kdy máte uvolňovat tělo, probíhá samotné uvolňování pouze prostřednictvím Vaší mysli. Celé tělo zůstává po dobu relaxace bez pohybu.

Tíhovou relaxaci je vhodné provádět na podložce.

Každou relaxaci končím pozdravem NAMASTÉ.  Tento výraz pochází z sanskrtského slova namaha, které znamená uklonit se či poklonit se ve významu vyjádření úcty. Pozdrav spočívá v sepnutí dlaní v úrovni srdce a mírnému úklonu směrem k osobě, kterou zdravíme. Tento pozdrav je také znám jako pranám, starodávný rituál vyjadřující úctu. Slovo namasté obsahuje také výraz nama, tedy jméno. Zdravím Tvé jméno vyjadřuje zcela jinou identitu, než oslovení jménem. Znamená, že druhého nevidím jako „druhého“, ale jako Jedno jediné bytí. Mé bytí zdraví Tvé bytí, božské ve mně zdraví božské v Tobě. Spojení dlaní v oblasti srdce rovněž sjednocuje celé naše tělo a smysly k uvědomění si božského v nás. Můžeme si také volně přeložit tento pozdrav jako: Já děkuji Tobě.

Postupně se pro Vás připravují další druhy relaxací, o kterých Vás budu informovat buď na tomto odkazu , nebo pokud se přihlásíte k odběru, dostanete automaticky upozornění po každém zveřejnění nového videa.