Vztahy

Vztahy 5Vztahy – stále řešíme nějaké  vztahy.  Nejdříve ke svým rodičům, prarodičům, sourozencům,  kamarádům, potom k příteli či přítelkyni. Později k našemu životnímu partnerovi, k dětem, a také ke spolupracovníkům. A pochopitelně – řešíme stále svůj vztah sami k sobě.

Vztahy se svým partnerem řeší většinou ženy. Muži to mají jinak, ti nic neřeší. Když jim vztah vyhovuje, zůstávají v něm, pokud ne, prostě z něj odejdou. Muži začínají řešit vztahy ke svojí partnerce obvykle až poté,  co se od nich manželka s dětmi odstěhuje.

 

Jak to tedy vlastně se vztahem žen a mužů je?

 

Přijímat se 1Na začátku každého vztahu je náš vztah k sobě samým. To, jak se respektuji, přijímám, jak se mám rád/a, zda se dokážu ocenit, odměnit. Pokud nemám v  pořádku vztah sam/a k sobě, potom očekávám, že mi ho naplní někdo jiný. A projektuji do něj svoje představy, svoje očekávání. Tak to ale nefunguje. Nejdříve musíme mít rádi sami sebe, naučit se respektovat sami sebe a přijímat se takoví, jací jsme.

 

 

 

 

Konflikt 12Potom si vytvořte seznam věcí, které Vásás iritovaly a vytáčely na Vašich rodičích, vychovatelích či předchozích partnerech. Říkejme tomu například „Seznam milostných reinkarnací“ – na reinkarnace přitom věřit nemusíte. Tento seznam si v klidu projděte a vyberte z něj věci, které se Vám v něm opakují. Co Vám vadilo na Vašich rodičích, kamarádech či partnerech? Co je stále stejné? Stále se Vám opakuje? Tyto opakující se věci Vám potom vytvoří vzorec, který se Vám neustále vrací. Můžeme mít například pocit, že nám rodiče nedávali dostatek lásky, potom si hledáme podobného  partnera, který nám také není schopen dát dostatek lásky, ovšem já ji od něho budu vyžadovat. Vytvářím si tak svoje očekávání. Řeknete si, to je přeci v pořádku, já chci, aby mi můj partner dával hodně lásky. To ano, pokud nám ji dává spontánně, je mu to vlastní a on to také tak cítí. Pokud si ale vyberu partnera, který tuto potřebu nemá a já to od něj budu očekávat a vyžadovat, dostaneme se spolu do konfliktu. Jiný příklad: můžete mít  hodného a laskavého otce, ale jako malému dítěti Vám připadal až příliš pasivní a měli jste pocit, že Vás dostatečně neochraňuje a nebojuje za Vás. Obvykle si najdete partnera, který bude také pasivní, vy ale podvědomě budete vytvářet takové situace, které se tváří, že jste v nebezpečí. A od svého partnera vyžadovat, aby Vás „zachraňoval“. Mozek má samouzdravovací schopnost.  Souvisí to s pocity „vnitřního dítěte“ uvnitř každého z nás. Pokud jsme se cítili v dětství něčím nenaplněni, budeme to opakovaně hledat a stále to od někoho tam venku očekávat. Pokuste se tedy rozkrýt ty věci, které se Vám stále opakují, které hledáte a očekáváte je od jiných. Až rozklíčujete, co to je, tak si to všechno DOPŘEJTE sami. Všechny svoje potřeby si sami sobě NAPLŇTE. Výsledkem toho bude, že si přestanete hledat stále stejné partnery, kteří by Vám doplňovali to, co Vám chybí. Ale najdete si skutečně rovnocenné partnery, kteří se s Vám budou navzájem doplňovat a vy s nimi budete šťastni.

Přání 5Také bychom také měli být schopni říci si ve vztahu o všechno, co potřebujeme. Říkáme-li to jasně, co vlastně chceme, oslovujeme tak se svým přáním celý Vesmír, nikoho nelimitujeme.  Pokud nedostáváte to, co opravdu chcete, hromadíte v sobě velké množství zlosti. Takto vznikají vztahy plné závislosti. Jsme s daným člověkem proto, že od něj stále něco očekáváme, nikoliv proto, abychom byli šťastni.

 

 

 

Pochvala 3V projevech ke svému partnerovi dodržujte denně tato 3 Ppozornost, přítulnost a pochvalu.  Každý den si najděte chvičku, kterou budete věnovat jen a  jenom svému partnerovi, denně si najděte nějaký způsob náklonnosti – přítulnosti a denně chvalte – oceňujte svého partnera. Jste-li příliš vytíženi a myslíte, že byste na to doma zapomněli, můžete to učinit třeba sms nebo emailem, každá radost se počítá.

 

 

 

 

Dárek 5Zjistěte si také, jaký druh projevu lásky je vlastní Vašemu partnerovi a potom mu ji projevujte tak, jak on to je schopen přijímat. Někdo má rád doteky, mazlení. Jiný upřednostňuje slova chvály, ocenění, slova ujišťování. Někdo ocení skutky, či služby – vynesení odpadků, uklizení nádobí. Jiný si váží nejvíce času stráveného společně s Vámi, někdo zase dostává rád nějaké pozornosti, dárečky. Každý jsme jiný a také naši partneři se různí. My sami víme nejlépe, co je našemu partnerovi milé, čím mu uděláme radost a čím ho oceníme.